Łukasz Radosz jako drugi, po Joannie Jędrzejczyk Mistrz Świata w Muay Thai!

Łukasz Radosz – wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 2014 r. zdobywa złoty medal Mistrzostw Świata Muay Thai IFMA 2018 w Cancun, w Meksyku!

Po pięciu latach przerwy od czasu kiedy Joanna Jędrzejczyk zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Muay Thai, najbardziej liczącej się na świecie federacji IFMA w Cancun, w Meksyku powtórzył to w nocy z soboty (19.05) na niedzielę polski zawodnik Łukasz Radosz reprezentujący Kohortę Poznań. W klasie A do tej pory w historii udało się to tylko dwójce Polaków – Joannie i Łukaszowi.

IFMA (International Federation of Muaythai Amateur) jest to największa światowa organizacja walk tajskiego boksu, która sankcjonowana jest przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL). W naszym kraju reprezentowana jest przez Polski Związek Muay Thai.

Łukasz pokonał w ćwierćfinale reprezentanta Niemiec przez RSC w drugiej rundzie, reprezentanta Turcji przez decyzję w półfinale i Rosjanina w finale. Jest to jedyny medal jaki wywalczyła 5-osobowa reprezentacja naszego kraju. Przed starciem specjalne wsparcie przesłała do Niego sama Joanna Jędrzejczyk.